SKĄD POMYSŁ …

Pomysł organizacji Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking zrodził się po sukcesie osiągniętym przez naszych zawodników w 2010 roku. Najpierw w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski odbywających się w Złotoryi dwukrotnie na najwyższym stopniu podium uplasowała się zarówno na dystansie 5 i 10 km – Krystyna Olejniczak-Ciukszo. W swojej kategorii wiekowej zdeklasowała rywalki. W nagrodę otrzymała powołanie do reprezentacji Polski i wyjechała na Mistrzostwa Świata do Austrii. Wraz z nią do Bleiburga udał się Marcin Spitalniak, który wspólnie z kolegami zdobył tytuł drużynowego Mistrza Świata. Sukcesy zawodników zostały zauważone przez władze Wrocławia, najpierw w listopadzie 2010 nagrodził nordic walkerów i działaczy Stowarzyszenia – Prezydent Rafał Dutkiewicz. Nawiązana w czasie spotkania rozmowa dotycząca rozwoju nordic walking we Wrocławiu zaowocowała pomysłem organizacji zawodów.

RAFAŁ DUTKIEWICZ – Prezydent Wrocławia

Zapewniam o swojej przychylności i osobistym wsparciu dla wszelkich aktywnych form spędzania czasu wolnego. Dlatego gratuluję pomysłu zorganizowania zawodów, których celem jest integracja miłośników tej dyscypliny sportu z całego kraju oraz propagowanie postaw szlachetnej rywalizacji wśród wszystkich uczestników.

Biorąc pod uwagę wartość promocyjną wydarzenia oraz sukces organizacyjny wierzę, że zawody spotkają się z dużym zainteresowaniem i będą kontynuowane w następnych latach, a wrażenia z pobytu we Wrocławiu będą dla wszystkich wyjątkowe i niezapomniane.

LIDIA GEGINGER de OEDENBERG – Kwestor w Prezydium Parlamentu Europejskiego

Zawody Nordic Walking to wspaniała impreza, która jest otwarta dla wszystkich bez względu na wiek. W związku z tym, że rok 2012 został ogłoszony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Integracji Międzypokoleniowej, cieszę się, że mogłam objąć te zawody honorowym patronatem. Przebiegały one we wspaniałej atmosferze sportowej rywalizacji oraz były naprawdę dobrze przygotowane od strony organizacyjnej. Mogę zatem pogratulować Państwu i życzyć, aby tych cennych inicjatyw było więcej.

Z pozdrowieniami z Parlamentu Europejskiego

E

PATRONAT HONOROWY

E

WSPÓŁORGANIZATOR

E

SPONSOR ZŁOTY

E

SPONSOR SREBRNY

E

SPONSOR BRĄZOWY

E

PATRONI MEDIALNI

E

PARTNERZY