Premiera książki “Nordic Walking dla Każdego”

Miło nam poinformować, że w czasie 4. Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking odbędzie się premiera książki i filmu Aleksandra Wilanowskiego “Nordic Walking dla Każdego”. Będzie to być może jedna z niewielu okazji do spotkania z autorem i  na uzyskanie książki z imienną dedykacją. Aleksander będzie do Państwa dyspozycji przez cały czas trwania mistrzostw na stoisku Nord Walk.

“Nordic walking dla Każdego”

Dobra kondycja i zdrowie są na wyciągnięcie ręki, a raczej… kija

Pod tytułem “Nordic walking dla każdego” znajdziesz dwie propozycje: książkę i film. Każda z nich doskonale funkcjonuje osobno, ale razem tworzą perfekcyjną całość. To pierwszy w Polsce i prawdopodobnie pierwszy na świecie tego rodzaju poradnik jednocześnie opisujący na papierze i pokazujący na ekranie wszystkie tajniki techniki nordic walkingu . Czego nie zobaczysz przeczytasz w książce, a czego nie przeczytasz – zobaczysz
w filmie.

Autor książki – instruktor, pasjonat i popularyzator nordic walkingu – w swoim autorskim poradniku przekonuje, że marsze z kijami to nie tylko moda i pomysł na niedzielny spacer, ale skuteczny i wszechstronny sposób na polepszenie sprawności fizycznej.

Aleksander Wilanowski dzieli się tu całą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Tak jak podczas treningów, tak i w książce prowadzi czytelnika przez kolejne etapy nauki poprawnej techniki i zachęca do systematycznego wysiłku. Dodatkowo czytelnik otrzymuje praktyczne wskazówki i bogaty zestaw ćwiczeń urozmaicających. Dzięki temu jest to poradnik dla każdego – niezdecydowanych i początkujących zmobilizuje do treningów, a tym, którzy już poznali zalety nordic walkingu, pomoże trenować z pełną świadomością
i  największą korzyścią dla zdrowia, kondycji, zgrabnej sylwetki i pozytywnego nastroju.

W książce i w filmie znajdziesz:

  • opis prawidłowej techniki marszu z kijami
  • porady dotyczące właściwego dopasowania sprzętu
  • ponad 150 ćwiczeń: rozgrzewających, wzmacniających i rozciągających
  • ponad 330 kolorowych zdjęć
  • zestawienie najładniejszych tras i najlepszych polskich instruktorów

Aleksander Wilanowski to jeden z pierwszych instruktorów nordic wal kingu w Polsce, absolwent Wydziału Fizjoterapii AWF we Wrocławiu, gdzie obronił pierwszą polską pracę magisterską dotyczącą nordic walkingu. Swoją przygodę z kijami rozpoczął w 2003 roku i od tamtej pory nie rozstaje się z nimi ani na krok. Kije wykorzystał najpierw do tego, by ruszyć z foteli rodzinę i przyjaciół, a teraz chce rozruszać całą Polskę. Od lat prowadzi sklep i szkołę Nord Walk, którą ukończyło już ponad 1300 instruktorów. Wielki entuzjasta sportu i aktywności ruchowej mieszka na obrzeżach Wrocławia, by mieć jak najszybszy dostęp do terenów zielonych. Człowiek, któremu udało się ze swojej pasji uczynić sposób na życie.