3. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta

Trzecie Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking organizowane 15 czerwca 2013 roku z myślą o wszystkich miłośnikach marszu z kijami, po raz pierwszy odbyły się na terenie kompleksu Hali Stulecia – jednego z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych miejsc we Wrocławiu.

Hasło przewodnie „Chodź z nami!” zachęciło zarówno tych dla których nordic walking jest formą rekreacji, jak i osoby dla których przybiera formę sportowej rywalizacji, w wyniku czego, pod patronatem prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, w zawodach wystartowało ponad 400 zawodników! Na tak wysoką frekwencję złożył się udział lokalnych wielbicieli nordyckiego chodu, jak i zwolenników tej formy ruchowej z całego kraju, a także medalistów Mistrzostw Polski i Świata.

Trzecia edycja zawodów po raz kolejny była znakomitą okazją do wspólnej integracji ludzi o jednakowym zainteresowaniu, dzięki czemu można było zauważyć jak uczestnictwo w Nordic Walking jednoczy, zacierając wszelkie istniejące granice międzyludzkie (wiekowe, społeczne, itp.). Wśród startujących znalazły się drużyny rodzin, osoby niepełnosprawne oraz VIP-y. Co więcej, udało się gościć dwukrotną mistrzynię olimpijską Renatę Mauer-Różańska, która nagradzała najlepszych i chętnie rozdawała autografy.

Tego roku również nie mogło zabraknąć przedszkolaków! Start najmłodszych zawodników cieszył się dużym zainteresowaniem i zdecydowanie podbił serca wszystkich uczestników Mistrzostw. Pomimo, że nie udało uzbierać się wystarczającej liczby dzieci, aby zrealizować zamiar pokonania trasy przedszkolaka, przez setkę najmłodszych, na cześć jubileuszu 100-lecia istnienia Hali Stulecia to i tak zapał maluchów do rywalizacji nie zmalał.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, koszulki termoaktywne, upominki od sponsorów i posiłki regeneracyjne. Dodatkowo na zwycięzców z najlepszymi wynikami czekały puchary oraz atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe, a także m.in. wycieczka do Europarlamentu, wejściówki na basen, spływy pontonem.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, decydująca rolę w sprawnym przebiegu III Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking stanowili wolontariusze, którzy pomagali zarówno organizatorom jak i uczestnikom.

TRASY

Trasy kierowały zawodników alejkami parku Szczytnickiego oraz wokół urokliwej pergoli z fontanną multimedialną. Start i meta, znajdowały się tuż przy punkcie medycznym, w niedalekiej odległości od biura zawodów i sceny głównej Mistrzostw. Na trasie znajdowały się dwa punkty odżywiania zaopatrzone w wodę

  • trasa przedszkolaka – poprowadzona była na dystansie ok. 500 m, wokół fontanny multimedialnej. Udział dla dzieci do szóstego roku życia był bezpłatny
  • trasa rekreacyjna – wynosiła 4km, przy czym składały się na nią dwie pętle
  • trasa profi – liczyła 10 km (pięć pętli), a do rywalizacji zgłosiło się wielu zawodników w tym również medaliści Mistrzostw Świata i Polski

ZWYCIĘZCY

Irena Pakosz [Januszkowice]

klub LKS Górnik Januszowie, Mistrzyni Świata w Nordic Walking

wynik: 1:03:44

Krzysztof Skiba (Wałbrzych)

klub Nordic DEX Lubin

wynik: 0:58:05

POZOSTAŁE WYNIKI

trasa PROFI

trasa REKREACJA

ATRAKCJE

Podczas trwania III Mistrzostwach Wrocławia w Nordic Walking nie zabrakło wielu ciekawych atrakcji, dzięki czemu na zawodach panowała wspaniała atmosfera pełna nie tylko  sportowej rywalizacji, ale i rozrywki.

Tego dnia na Pergoli można było skorzystać z porad różnych ekspertów i specjalistów (m.in. Oriflame), a także zakupić sprzęt sportowy, w tym innowacyjny przyrząd treningowy PRO-X WALKER. Oprócz stoisk promocyjnych, niektórzy partnerzy przygotowali dla zawodników dodatkowe niespodzianki, m.in. trenerzy klubu Pure Jatomii poprowadzili stretching oraz rozgrzewkę dla uczestników trasy rekreacyjnej.

W specjalnie wydzielonych namiotach zawodnicy, zarówno przed jak i po starcie, mogli skorzystać z masażu oferowanego przez studentów Wyższej Szkoły Fizjoterapii z Wrocławia. Natomiast z myślą o najmłodszych, przy współudziale Rodzinnego Centrum Rozrywki “Loopy’s World“, przygotowany był specjalny kącik malucha, w którym na dzieci czekały m.in. takie wspaniałości jak zabawa w basenie z kulkami czy malowanie twarzy.

Podczas trzeciej edycji Mistrzostw odbyło się wiele atrakcji, w tym tanecznych i muzycznych. Na scenie głównej dzieci z Przedszkola 47 (Leśny Ludek) zaprezentowały taniec ludowy, a nieco starsi członkowie Klubu Aktywnego Seniora wystąpili w tańcu towarzyskim. Oczywiście, z racji na miejsce realizacji imprezy, w programie nie mogło zabraknąć specjalnego pokazu fontanny multimedialnej, ze wspaniałymi efektami wodnymi i dźwiękowymi. Czas trwania zawodów uświetniały konkursy z nagrodami, w tym pojedynek z Tomkiem Bednarkiem – finalistą programu „Jaka to melodia”, który w niewiarygodnie krótkim czasie 3 sekund odgadł tytuły siedmiu utworów muzycznych.

E

PATRONAT HONOROWY

E

WSPÓŁORGANIZATOR

E

SPONSOR ZŁOTY

E

SPONSOR SREBRNY

E

SPONSOR BRĄZOWY

E

PATRONI MEDIALNI

E

PARTNERZY