2. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta

Drugie Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking odbyły się 23 czerwca 2011 r. w Parku Zachodnim. W zawodach ponownie wzięło udział ponad 300 uczestników, a każdy z nich otrzymał pamiątkową koszulkę i medal ukończenia zawodów. Najlepsi otrzymali cenne nagrody, po raz pierwszy na naszych zawodach najlepsi na trasie PROFI otrzymali również nagrody finansowe.

Najbardziej w czasie zawodów królowało hasło “Chodź z nami”, do wspólnego marszu zachęcaliśmy wrocławian i nie tylko. Dzięki rosnącej randze imprezy w drugiej edycji wystartowało kilku VIP-ów (m.in. senator Obremski, radni z Wrocławia oraz Ścinawy i wójt Gminy Ruja). Wśród zaproszonych gości również byli dolnośląscy olimpijczycy, którzy nagradzali najlepszych oraz rozdawali autografy. W zawodach wystartowało również wielu młodych miłośników Nordic Walking. Po raz drugi promowane było również hasło Wrocławia – miasta spotkań miłośników Nordic Walking.

BIURO ZAWODÓW – uruchomione zostało już w piątek w biurze Stowarzyszenia oraz w trakcie trwania zawodów. Uczestnicy odbierali tam pakiety, otrzymali dodatkowe informacje i dokonywali stosownych opłat. W tym roku koordynatorem biura zawodów była Katarzyna Moskal, a pomagały jej między innymi Agata Brylewska i Marzena Okupniak oraz wiele innych osób.

WOLONTARIAT SPORTOWY – stający się coraz bardziej popularny wśród młodzieży i nie tylko. Był również częścią Mistrzostw. Przy zawodach pomagała grupa ponad 20 wolontariuszy. Do ich zadań należały między innymi prace biurowe, organizacyjne, porządkowe, pomoc przy przygotowaniu trasy, sceny i innych przygotowaniach. Swoje prace wykonywali profesjonalnie i z należytą starannością.

SĘDZIOWIE – w czasie Mistrzostw na trasach pracowało dwunastu doświadczonych sędziów z całej Polski. Sędzią głównym zawodów był Piotr Wieja – absolwent AWF w  Poznaniu, laureat konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna w kategorii trener, wychowawca i trener wielu medalistów Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

TRASY

Obie trasy poprowadzono w Parku Zachodnim tym razem biuro zawodów oraz start/meta zlokalizowane były w części Parku Zachodniego zlokalizowanego przy stawie.

  • przedszkolaka – poprowadzona na dystansie ok. 500 m wzdłuż brzegu stawu
  • rekreacyjna – trasa początkowo miała iść wokół stawu, jednak zrezygnowaliśmy z tego pomysłu i rywalizacja przeniesiona została na jedną pętle trasy PROFI (ok. 3,5 km)
  • profi – trasa liczyła nieco ponad 10 km, do rywalizacji zgłosiło się wielu zawodników w tym również medaliści Mistrzostw Świata i Polski. 

ZWYCIĘZCY

Irena Pakosz [Januszkowice] Mistrzyni Świata w Nordic Walking

wynik: 1:04:19

Tomasz Brzeski Mistrz Świata w Nordic Walking Hill

wynik: 0:58:45

ATRAKCJE

Grabowskie Centrum Ratownicze proponuje usługi w zakresie zabezpieczania imprez masowych. Oferuje zabezpieczenie medyczne w postaci stacjonarnego punktu pomocy medycznej, której podstawowym zadaniem jest natychmiastowa interwencja w miejscu zdarzenia.Grupa dysponuje sprzętem medycznym, który pozwala na pełne zabezpieczenie pacjenta w razie wypadku przed przyjazdem zespołu pogotowia ratunkowego. Dodatkowo zespół uatrakcyjnia imprezy okolicznościowe przeprowadzając specjalne pokazy ratownictwa, czy organizując stoisko szkoleniowe z nauką pierwszej pomocy przedmedycznej.

POKAZ RATOWNICTWA NA WYSOKOŚCI

W tym roku postawiliśmy na pokaz ratownictwa z udziałem rowerzysty, który został potrącony przez przejeżdżający samochód. Mimo dużych obrażeń udało się uratować potrąconego, przy dużym współudziale zarówno dzieci jak i dorosłych, którzy podpowiadali ratownikom co należy robić. Dzięki czemu walory edukacyjne pokazu zostały zachowane.

E

PATRONAT HONOROWY

E

WSPÓŁORGANIZATOR

E

SPONSOR ZŁOTY

E

SPONSOR SREBRNY

E

SPONSOR BRĄZOWY

E

PATRONI MEDIALNI

E

PARTNERZY